Wszechobecne reklamy suplementów diety – łatwych, tanich w produkcji, traktowanych jak produkty żywnościowe – sprawia, że niestety coraz więcej osób po nie sięga. Tymczasem wbrew temu, co płynie z niektórych przekazów reklamowych – nie są to leki, czyli nie działają one leczniczo, nie są przydatne przy schorzeniach, nie mogą nas wyleczyć.
Mogą działać tylko uzupełniająco, profilaktycznie – ale też wcale nie muszą. Producenci tego typu produktów spożywczych nie muszą udowadniać, że mają one w ogóle jakiekolwiek działanie. Trzeba też uważać, by nie przesadzać z takimi składnikami – może to doprowadzać do nadmiernych stężeń nap, niektórych witamin czy minerałów, które ą przecież dostarczane każdego dnia w jedzeniu.
A właściwie każdy produkt spożywczy jest bogaty w jakieś substancje, tak więc normalna dieta dostarcza ich odpowiednie ilości, nie trzeba więc ich dodatkowo uzupełniać, chyba że lekarz zaleca inaczej. Tutaj trzeba zachować szczególną ostrożność i nie ulegać reklamom, gdyż można sobie zaszkodzić.
Innych zainteresowały także
Zwiększ swoją efektywność na treningach z suplementami diety
Czy suplementy diety dla sportowców mogą brać osoby nieaktywne fizycznie?
Po jakie suplementy powinny sięgać osoby aktywne fizycznie?